Tajemnica sukcesu, która zmieni Twoje życie!

Czy chcesz poznać jaka jest prawdziwa tajemnica sukcesu? Na pewno!

Zacznijmy od początku

Po co komu tajemnica sukcesu? Doskonale zdaję sobie sprawę, że są w Polsce ludzie totalnie wypaleni życiem i w konsekwencji, jedyne co jest im do szczęścia potrzebne, to zaspokojenie podstawowych funkcji życiowych. Dlatego też, nie szukają oni czym jest tajemnica sukcesu. Mijam ich codziennie na ulicy. Idą do pracy, albo na zakupy, załatwiają sprawy, które aktualnie wymagają ogarnięcia. Jest ich cała masa! Osobiście myślę, że są ich miliony wśród nas. Nieświadomi, zamknięci w własnej głowie, bez nadziei, bez perspektyw…bez jakiejkolwiek potrzeby sukcesu.

Najwyższa pora to zmienić

Przede wszystkim mam nadzieję, że moja praca na blogu oraz innych kanałach multimedialnych otworzy nam wszystkim oczy, na rzeczy wspaniałe, głębokie i nieznane…Pragnę świata, w którym będziemy się dzielić i wspierać. Gdzie każdy odnajdzie własną pasję i będzie miał motywację do jej realizacji… och to będzie piękny świat. Jeżeli nie wiesz dlaczego, w ogóle rozwój i pasja ma sens, zapraszam Cie do mojego artykułu „why czyli po co”

Piszę do ludzi gotowych na przemyślenia, oraz przemianę swojego umysłu. Pamiętajmy, że nie ma innej drogi rozwoju wewnętrznego, niż zagłębienie się samemu w siebie! Wróćmy jednak do tematu, dla którego się tu dziś zebraliśmy – podniecającego tematu – sukcesu!

Czy jesteś wreszcie gotowy poznać, jaka jest ta jedyna tajemnica sukcesu?

Wierzę, że tytuł zachęcił Cie do zajrzenia na strony mojego bloga. Świetnie, taki był plan i wcale nie mam zamiaru się teraz z niego wycofać. Dlatego dotrzymam słowa! Przeczytałem wiele książek, wysłuchałem dziesiątki audiobooków, obejrzałem niejedno wystąpienie, wszystko to dotyczyło tematu „tajemnica sukcesu”. Pełen zaciekawienia szukałem w wielu źródłach ponieważ, interesował mnie sukces zawodowy, finansowy, sportowy, rodzinny czy emocjonalny. Na szczęście udało mi się i znalazłem odpowiedź. Okazało się, że w każdej dziedzinie jest dokładnie taka sama droga do sukcesu. Odpowiedź była tak banalna i zarazem rozczarowująca, że zrozumiałem dlaczego tak wielu ludzi nie osiąga sukcesu.

Na początek case study

Brian Tracy

Brian Tracy, człowiek, którego bez żadnych skrupułów można nazwać człowiekiem sukcesu. Na własnym przykładzie oraz na podstawie badań, rozwiązał tą tajemniczą zagadkę, która kryje się za każdym, kto odniósł sukces w swoim życiu. Gdy rozpoczynał swoją przygodę, był bez pieniędzy, wyższej szkoły, koneksji czy jakichkolwiek specjalnych umiejętności. Zaczynał od zarabiania na prowizji, bo była to jedyna praca w sprzedaży, jaką ktokolwiek chciał mu dać. Sprzedawał polisy i na dodatek szło mu to bardzo opornie. Wtedy rozpoczął zadawanie pierwszych pytań, a dodatkowo wnikliwe przeanalizował własne zachowania. Następnie podjął właściwe działania i w ostatecznym rezultacie został jednym z największych autorytetów ludzi sukcesu. Stał się super sprzedawcą, dorobił się fortuny, napisał ponad 40 książek i występował na największych konferencjach na całym świecie. Najważniejsze jednak dla nas jest to, że postanowił podzielić się swoją wiedzą i opowiedział o tajemnicy sukcesu.

Oto sekret sukcesu, jesteś gotowy?

Przede wszystkim, jeżeli chcesz poczuć smak sukcesu, będziesz musiał/musiała wyrobić w sobie, tę jedną, jakże kluczową cechę charakteru. Tylko ona da Ci możliwość dołączenia do grona osób, które w swoich dziedzinach odnoszą sukces. Ok, nie trzymam Cie już w niepewności. Kluczem do sukcesu jest….

Ciężka i systematyczna praca – oto prawdziwa i sprawdzona tajemnica sukcesu!

Już widzę, jak entuzjazm na naszych twarzach pobladł, ręce opadły, a w oczach pojawiły się łzy rozczarowania. Jak to? – zapytasz – a sekret? No właśnie! Krótko mówiąc, Ciężka praca to jest sekret upragnionego sukcesu. Na jego osiągnięcie składa się jeszcze kilka innych aspektów, natomiast ponadprzeciętna praca jest kamieniem węgielnym, bez którego nawet nie mamy po co rozpoczynać budowy. Potwierdza, to nie tylko Brian, ale wszyscy ludzie sukcesu, którzy byli chętni podzielić się swoimi przemyśleniami. Cristiano Ronaldo, Richard Branson, Beyonce…. sam wybierz i sprawdź!

Do sukcesu nic innego nie jest Ci potrzebne

Według badań, okazało się, że ludzie sukcesu niczym nie różnią się od ludzi, którzy nigdy nie osiągnęli swoich życiowych celów. Nie są oni, ani bardziej wykształceni, ani mądrzejsi, ani nawet nie mają jakiś super talentów. Jedyne co ich odróżnia od reszty to to, że są gotowi ciężko pracować. Są wstanie zrezygnować z chwilowych przyjemności i poświecić się, aż osiągną sukces.

Jeżeli chcesz być człowiekiem sukcesu, zacznij od tego zadania

Pierwsze: określ cel jaki chcesz osiągnąć.

Drugie: dowiedz się, jaką cenę będziesz musiał zapłacić.

Trzecie: zapłać tą cenę.

Jaką cenę zawiera tajemnica sukcesu?

Nie ma innej drogi do sukcesu. Zawsze jest cena do zapłacenia. Czasem droga do sukcesu zawodowego, prowadzi przez osłabione relacje rodzinne, a czasem przez brak czasu na przyjemności. Dlatego, jeżeli nie jesteś w stanie zapłacić tej ceny, nawet nie zaczynaj. Po prostu odpuść! Pamiętaj, zawsze jest jakaś cena sukcesu. Sukces zakrapiany jest setkami wyrzeczeń, porannego wstawania, zostawania po godzinach w pracy, ciągłego rozwoju.

Oto kolejny przykład człowieka sukcesu

Ostatnio oglądałem świetny biograficzny film „I am Bolt” o Usainie Bolcie, który zdobył w swojej karierze osiem złotych medali olimpijskich, oraz dziesiątki medali na mistrzostwach świata i innych ważnych zawodach. Ponadto w filmie występuje sam Bolt i pokazane są jego zmagania z przygotowaniami do olimpiad. Jego determinacja do osiągnięcia sukcesu oraz ciężka praca doprowadziły go do wielokrotnego pobicia rekordu świata w sprincie na 100 oraz 200 m.

Film świetnie pokazuje, godziny treningów, setki lotów samolotami, samotność Usaina w hotelowych pokojach, kontuzje, załamania czy brak zrozumienia. Poruszające jest, gdy ten entuzjastyczny, pełen energii Jamajczyk, z smutkiem w oczach opowiada o tęsknocie za normalnym życiem, chęci rezygnacji i swojej wewnętrznej walce. Dlatego jest to kolejny wspaniały przykład, że nawet mistrz olimpijski jest tylko zwykłym człowiekiem, takim samym jak Ty czy Ja. Ma te same dylematy, zawahania oraz rozterki. Jedyna różnica jest taka, że Usain Bolt wiedział jaką cenę będzie musiał zapłacić i zdecydował się to zrobić! Bierzmy z niego przykład!

Tajemnica sukcesu nie musi być medalem olimpijskim!

Nie każdy z nas musi dążyć do spektakularnego sukcesu, bo przecież nie o to chodzi. Natomiast miejmy odwagę wyznaczać sobie cele, zapłacić za nie cenę i w konsekwencji być z siebie dumni. Dlatego moim zdaniem, niechęć do ciężkiej pracy i poświęceń ogranicza ludzi w realizowaniu ich pragnień i celów. Niestety należy nauczyć się odkładać przyjemność w czasie, a zająć się pracą.

Możesz być człowiekiem sukcesu

Jeżeli nie chcesz być, jak zwierze, którego jedynym pragnieniem jest przeżycie i wydanie potomstwa na świat, będziesz musiał/musiała wziąć się do roboty. Podsumowując, przeciętna praca daje przeciętne rezultaty, a przeciętne rezultaty to nie są rezultaty sukcesu.

Postanów już dziś

Wyznacz swój cel, przekalkuluj jego cenę, zapłać ją

Jeżeli nie wiesz jak rozpocząć swoje działania zapoznaj się z tymi artykułami:

„Sposób na sukces”

„Rozpal się do działania”

„Siła nawyku”

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny i podzielisz się z nami swoimi przemyśleniami

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Twój progres

Dodaj komentarz