JUTRO NIGDY NIE NASTĄPI

Ile to razy?

Ile razy zdarzyło Ci się przekładać na później ważne zadania i obowiązki, odwlekać w czasie rzeczy do zrobienia, które powinny być już teraz wykonane? Ile razy mówiłeś sobie, że to nie jest odpowiedni czas, jesteś zbyt zmęczony, nie ma do tego odpowiednich warunków, musisz odpocząć? Jak często wmawiasz sobie, że jutro za wszystko się weźmiesz? Mam dla Ciebie złą wiadomość. To „Jutro” nigdy nie nastąpi.

…ZADANIE I TAK CIĘ NIE OMINIE

Nie wiem jakie zadania bądź obowiązki czekają na Ciebie do wykonania, ani też co chciałbyś osiągnąć, lub w czym stać się lepszy. Oboje wiemy natomiast, że musisz je wykonać. Jeśli deadline jest twoim jedynym motywatorem, to coś jest nie tak. Zadanie, które stoi przed Tobą i tak Cię nie ominie, a pomyśl, ile nerwów i stresu zaoszczędzisz sobie, jeśli wykonasz zadanie wcześniej. Przecież i tak musisz je wykonać, a im szybciej się za nie weźmiesz, tym dokładniej i lepiej je zrobisz. A co jeśli nie ma ostatecznego terminu? Chcesz nauczyć się języka lub zadbać o swoje ciało, ale ciągle to nie jest ten czas? Niestety, ale nagle nie przyjdzie motywacja, nie obudzisz się rano i nie powiesz „Hej właśnie nadszedł czas na rozwój!” Jeśli chcesz zacząć działać, a wiemy, że chcesz zacznij już teraz!

Gdybym wcześniej…

Jak często zdarzało Ci się żałować, że nie wziąłeś się za coś wcześniej? Albo ile razy byłeś rozczarowany swoją postawą i mówiłeś sobie, że gdybyś zaczął działać wcześniej to dziś miałbyś znacznie większe umiejętności, a sprawy które nadal nie zostały rozwiązane zostałyby zamknięte? Pomyśl, jak wspaniale się poczujesz, gdy za odpowiedni czas rzeczy, których chcesz się nauczyć po prostu będziesz umiał, a zadania które na Ciebie czekają będziesz mógł odhaczyć jako wykonane. Wspaniała perspektywa, prawda? A zaraz dowiesz się, że jest jeszcze lepiej!

ZAUFAJ MI, PO PROSTU ZACZNIJ

Mam dla Ciebie naprawdę dobrą wiadomość. Samo działanie, mimo braku początkowych rezultatów i widocznych zmian sprawi, że poczujesz się lepiej i będziesz usatysfakcjonowany. Naprawdę! Właśnie to jest piękne w rozwoju, że nie tylko ostateczne wyniki i zakończone projekty dają satysfakcję, ale także sama próba ich realizacji. Oczywiście nie namawiam Cię do tego, byś porzucał swoje zadania niedokończone, ale chcę Ci powiedzieć, żebyś nie patrzył tylko na sam efekt końcowy. Chcesz mieć świetnie ciało, lub lepszą kondycje? A może chcesz opanować mowę w obcym języku. Świetnie! Więc po prostu zacznij to robić, a zobaczysz jak samo podjęcie działania sprawi, że przed zaśnięciem będziesz naprawdę z siebie dumny.

ZNAJDŹ NAGRODĘ DLA SIEBIE

O ile przyjemniej się pracuje, jeśli wiemy, że po wykonaniu zadania czeka nas nagroda. Znajdź taką rzecz dla siebie. To może być wypicie dobrej kawy, zjedzenie deseru, posłuchanie ulubionej muzyki, albo zagranie w jakąś grę. Cokolwiek, to co lubisz robić. Z resztą nie będę Ci nic proponował, sam najlepiej wiesz, co sprawia Ci radość i przy czym możesz się zrelaksować. Ale nie sabotuj samego siebie. Skorzystaj z takiej nagrody dopiero po działaniu. Najlepiej, gdyby była to rzecz, z której będziesz korzystał tylko po dobrze wykonanej czynności, którą wcześniej sam sobie narzuciłeś. Przekonasz się, jak o wiele lepiej smakuje relaks, kiedy możesz powiedzieć z pełnym przekonaniem, że na niego zasłużyłeś. Tylko uważaj by odpoczynek nie trwał za długo!

To co zaczynamy?

Jeśli poczułeś płomień (wspomniany w artykule „Rozpal się do działania”), to nie daj go sobie teraz zgasić przez rożne rozpraszacze, nie daj się oszukać swojemu mózgowi, że potrzebujesz odpoczynku. Uwierz mi, że dużo bardziej się zrelaksujesz, gdy w końcu podejmiesz działanie. Po przeczytaniu tego wpisu i zamknięciu bloga zacznij wykonywać zadania, które na Ciebie czekają. Nie jutro, bo stracisz całą motywacje, której tak bardzo pragnąłeś. Jeśli zaczniesz właśnie teraz, następnego dnia będzie Ci znacznie łatwiej kontynuować, a jeśli ogień do działania zgaśnie, wróć tutaj, a ja znowu postaram się go w Tobie rozpalić.

Pozdrawiam Was wszystkich.

Autor: Sławomir Majewski – Student filozofii coachingu.

Jedna myśl na temat “JUTRO NIGDY NIE NASTĄPI

  1. to o czym piszesz to chyba często używane ostatnio słowo Prokrastynacja, ciągłe odwlekanie czegoś, szczególnie tego, czego robić nie lubimy, licząc,ze może samo się zrobi,

Dodaj komentarz